Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мораторій на перевірки у 2016 році лише для органів ДФС

0 20

Мін’юст, посилаючись на норми законодавства та судову практику, акцентував увагу на тому, що обмеження щодо перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб — підприємців контролюючими органами тривало протягом січня — червня 2015 року.

Таке обмеження було встановлено пунктом 8 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII.

На цей час строк дії зазначеної вище норми закінчився і жодного мораторію на здійснення перевірок, зокрема планових, не передбачено.

Нині діє лише обмеження на перевірки у 2015 та 2016 роках, установлене Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі — Закон № 71). Закон № 71, зокрема, передбачає, що впродовж цих двох років контролюючі органи перевіряють підприємства/установи/організації, фізосіб-підприємців з обсягом доходу до 20 млн грн за попередній календарний рік винятково:

  • з дозволу Кабміну;
  • за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки;
  • згідно з рішенням/вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

При цьому Закон № 71 направлений на врегулювання відносин, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і під контролюючими органами розуміє ДФС та її територіальні органи.

Залиште коментар