Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

МОН оприлюднить результати перевірки правильності зарахування абітурієнтів у 2008 році

0 45

Підвищення якості надання освітніх послуг вищими навчальними закладами – один з пріоритетів Міністерства освіти і науки України.

Про те, що вища школа потребує системних реформ неодноразово наголошував Міністр Іван Вакарчук. Сьогодні в Україні невиправдано велика кількість ВНЗ усіх рівнів акредитації та форм власності – 904, що надзвичайно багато, якщо орієнтуватись на європейській досвід. Дотепер в Україні зростала кількість вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації-з 156 до 351, збільшилася також кількість вищих навчальних закладів приватної форми власності з 25 до 202. Є необхідність в оптимізації і скороченні відокремлених структурних підрозділів вищих навчальних закладів, адже їхнє створення часто безсистемне та невмотивоване, і в багатьох випадках зумовлено виключно фінансовими міркуваннями.

З метою підвищення якості освітніх послуг, МОН, з ініціативи міністра Івана Вакарчука, також реформує систему акредитації ВНЗ, де серед першочергових кроків – надання належної прозорості, відкритості та зрозумілості процедурам ліцензування й акредитації.

Державна акредитаційна комісія прискіпливо розглядає всі випадки порушення умов надання освітніх послуг – якщо такі є, то ВНЗ позбавляють ліцензій, або припиняють їхню освітню діяльність. Кожного студента із таких навчальних закладів буде переведено до інших університетів регіону.

Необхідною умовою ліцензування та акредитації є відсутність порушень при зарахуванні студентів на перший курс за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Весною 2009 року МОН оприлюднить результати перевірки правильності зарахування абітурієнтів на перший курс кожного вищого навчального закладу у 2008 році.

З метою налагодження роботи і для поліпшення результатів діяльності ДАК проводиться внутрішня кадрова та організаційна робота. Зокрема, на посаду виконавчого керівника Державної акредитаційної комісії нещодавно було призначено Руслана Ковальчука.

Отже, розпочаті ще у 2008 році масштабні реформи вищої освіти, засвідчили необхідність змін у наданні освітніх послуг вищими навчальними закладами. Міністерство освіти контролюватиме всі процеси, що відбуватимуться у цій площині, оскільки кожна українська дитина має право на якісну освіту європейського рівня.

Залиште коментар