Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міжнародний правовий діалог

0 14

Про загальні тенденції розвитку кримінального процесуального права України та праводержавні гарантії йшлося під час міжнародного правового діалогу «Актуальні аспекти кримінального процесуального права», який відбувся 14 лютого 2012 року у приміщенні Посольства Німеччини в Києві.

До дискусії були запрошені представники державних органів влади, адвокатури, вищих навчальних закладів України, судді, провідні науковці та міжнародні фахівці, повідомляє прес-служба ВССУ.

У ході обговорення актуальних питань в порівняльно-правовому аспекті вітчизняні та міжнародні фахівці зійшлися на думці, що кримінальне процесуальне право з його дилемою співвідношення між необхідністю захисту суспільства від злочинця, з одного боку, та захистом прав обвинуваченого, з іншого, має фундаментальне значення для сучасної правової держави. Обов’язком правової держави є втілення в життя матеріального кримінального права, але водночас вона має постійно гарантувати закріплені в Конституції основні права обвинуваченого. Тому кримінальне процесуальне право називають також «прикладним конституційним правом». Принцип правової держави в Основному Законі Німеччини (ст. 20 III 03) та в Конституції України (статті 1, 3 та 8), а також ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод гарантують справедливе, праводержавне провадження. Виходячи з цього, потрібно постійно перевіряти, якою мірою кримінальне процесуальне право та його застосування на практиці відповідає конституційно-правовим принципам, переконані вітчизняні та німецькі правники.

Теги:

кримінальне процесуальне право України

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар