Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міжнародна конференція «Реформування судової системи в Україні та міжнародні стандарти щодо незалежності суддів»

0 13

20-21 грудня 2011 року в конференц-залі Національної академії наук України відбулась міжнародна конференція «Реформування судової системи в Україні та міжнародні стандарти щодо незалежності суддів». Конференцію організовано спільно ОБСЄ/Бюро демократичних інститутів та прав людини у співпраці, Проектом Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Україна: справедливе правосуддя» та Комісією зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права.

У роботі конференції взяли участь голова Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права Сергій Головатий, голова підрозділу з верховенства права ОБСЄ Бенджамін Моро, спеціаліст цього ж підрозділу Єва Катінка Шмідт, член Венеціанської Комісії Джеймс Гамільтон, керівник Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Україна: справедливе правосуддя» Девід Вон, заступник керівника цього ж Проекту Наталія Петрова, голова Ради суддів України Ярослав Романюк, голова ради суддів загальних судів України Павло Гвоздик, заступник керівника апарату Верховного Суду України Микола Хавронюк, проректор з науково-дослідної роботи Національної школи суддів України Наталія Шукліна, голови та судді апеляційних судів України.

Мета проведення конференції збігається з метою реформування судової системи, а саме – це набуття судовою владою імунітету від політичних інститутів у цілому та політиків зокрема, – зауважив Сергій Головатий.

Спеціаліст підрозділу з верховенства права ОБСЄ Єва Катінка Шмідт   акцентувала увагу на трьох напрямках незалежності судочинства.  «Незалежність судочинства є невід’ємною складовою права на справедливий судовий процес, а також верховенства права та демократії. На підставі ретельного дослідження правничих систем та практики було виокремлено три напрямки, що є особливо значущими для незалежності судочинства – це адміністрування судівництва, добір і навчання суддів та відповідальність суддів і суддівська незалежність у процесі судочинства», – зазначила вона.

За результатами конференції рекомендовано внести зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», зокрема, пропонується змінити систему суддівського самоврядування шляхом ліквідації рад суддів господарських, адміністративних і загальних судів України, натомість утворити ради суддів в областях, а також збільшити кількість Ради суддів України з 11 до 37 членів.

Також надано інші рекомендації.

Теги:

ОБСЄ, Проект Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Україна: справедливе правосуддя”, незалежність судової влади

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар