Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міжнародна федерація за права людини: в Україні переслідують правозахисників

0 20

Міжнародна федерація за права людини віднесла Україну до категорії держав, у яких зафіксовано «найбільш серйозний тиск на правозахисників». До таких країн експерти також віднесли Латвію, Ірак, Уганду, Руанду, Індонезію, Афганістан, Пакистан, Індію, Бірму і більшість латиноамериканських країн. У доповіді йдеться про тиск на правозахисників, обшуки їхніх офісів та помешкань, побиття. Зокрема у доповіді згадується справа про обшук в квартирі координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана, який підозрювався в поширенні порнографії.

Крім того, міжнародні правозахисники докладно описали у документі репресії проти активістів, що заважали будівництву дороги на території харківського парку імені Горького, та згадали про побиття і спроби порушення кримінальних справ проти голови кримського відділення Всеукраїнської громадської організації інвалідів та споживачів психіатричної допомоги «ЮЗЕР» Андрія Федосова, який оприлюднив інформацію про погані умови утримання в психіатричних закладах Криму.

Експерт Міжнародної федерації за права людини Хуго Габбрео відзначив, що з початку 2010-го до середини 2011 року ситуація в Україні помітно погіршала. Як і в Білорусі, Росії, Узбекистані та інших країнах СНД, в Україні різко зросли авторитарні тенденції.

«З політичних мотивів в Україні було порушено кримінальні справи щодо 50 громадських активістів та 112 громадських організацій», – наголосив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський. Українські громадські активісти хочуть сформувати програму захисту правозахисників та виписати єдині вимоги до влади про те, які процеси треба змінити, аби ситуація покращилася.

Теги:

правозахисна дільність, права людини

Джерело:

DEUTSCHE WELLE

Залиште коментар