Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

«Міжнародна амністія» вказує на порушення прав українців

0 15

Правозахисна організація «Міжнародна амністія» (Amnesty International) заявляє, що українці потерпають від тортур, знущань і несправедливих затримань міліцією. Водночас, за твердженням правозахисників, причетні до порушень посадовці часто залишаються безкарними.

У новому звіті організації також йдеться про порушення прав біженців, шукачів притулку і про незахищеність представників сексуальних меншин в Україні, яким загрожують утиски та насильство.

 Разом з іншими державами окремо зазнає критики Україна, яка, за твердженням організації, «…і далі порушувала міжнародні зобов’язання щодо захисту прав людини відповідно до Конвенції ООН про біженців, оскільки задовольняла вимоги про екстрадицію втікачів навіть у випадках, коли вони мали визнаний статус біженців чи шукачів притулку».

 Серед прикладів таких порушень названо видачу до Узбекистану Руслана Сулейманова та викрадення у Києві російського опозиційного активіста Леоніда Развозжаєва, який згодом опинився в руках російських урядових органів.

 «Міжнародна амністія» вказує, що українці мають серйозні проблеми із захистом своїх прав у рідній країні. Йдеться про тортури над затриманими, знущання з боку міліції та досудові ув’язнення підозрюваних.

 «Міжнародна амністія» називає позитивним кроком запровадження в Україні нового Кримінально-процесуального кодексу. Проте заступник директора програми «Міжнародної амністії» по Східній Європі та Центральній Азії Давід Діас-Жоґейш вказує на проблеми.

 «Попри деякі покращення законодавства, культура залишається та сама. Ми хотіли б, щоб уряд створив спеціальний орган, який би по-справжньому перевіряв міліцію… 2012 року з понад 100 тисяч скарг у прокуратуру на зловживання міліції розслідувано було лише 1%. В результаті були порушені справи проти лише 320 співробітників міліції. Якщо ми маємо систему, яка розслідує лише 1%, то Україна несерйозна, коли заявляє про намагання вирішити проблему тортур і знущань міліції над власними громадянами», – сказав представник «Міжнародної амністії» в інтерв’ю Радіо Свобода.

Теги:

права людини, Amnesty International

Джерело:

Радіо Свобода

Залиште коментар