Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Містобудівний кодекс одержав схвалення Кабміну

0 20

На черговому засіданні КМУ 9 вересня схвалено Містобудівний кодекс, розроблений Міністерством регіонального розвитку та будівництва України.

За словами міністра регіонального розвитку та будівництва України Василя Куйбіди, Кодекс акумулює положення основних законів України, які безпосередньо регулюють питання планування і забудови територій, а саме: «Про планування і забудову територій», «Про основи містобудування», «Про архітектурну діяльність» (концепція Містобудівного кодексу схвалена розпорядженням КМУ від 18.07.2007 р. №536-р).

«Мета Містобудівного кодексу — систематизація законодавства у сфері містобудування, створення сприятливих умов для подальшого розвитку містобудівної діяльності, залучення інвесторів та населення до процесу розвитку населених пунктів, упорядкування розвитку територій відповідно до рішень містобудівної документації, встановлення провідного значення містобудівної документації та місцевих правил у врегулюванні розвитку населених пунктів і територій, підвищення рівня гарантій для інвестицій у будівництво за рахунок прийняття принципових рішень на початкових етапах розміщення будівництва об’єктів», — зазначив Василь Куйбіда.

Він підкреслив, що прийняття Містобудівного кодексу України не тільки забезпечить систематизацію законодавства у сфері містобудування, а й сприятиме підвищенню ефективності діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

«Цей документ сприятиме удосконаленню порядку і прозорості прийняття рішень з питань містобудування, ефективному використанню територій, удосконаленню порядку підготовки та затвердження проектної документації для будівництва, посилить контроль за будівництвом та використанням територій», — поінформував голова Мінрегіонбуду.

За його словами, після прийняття Містобудівного кодексу України будуть скасовані закони України «Про основи містобудування», «Про планування і забудову територій», статті 5, 10, 15 і 20 Закону України «Про архітектурну діяльність».

Залиште коментар