Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мінсоцполітики можуть звільнити від сплати судового збору

0 14

Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді проект закону щодо внесення змін у статтю 5 Закону України “Про соціальний збір” (про соціальні виплати).

Текст законопроекту розміщений на сайті парламенту.

У пояснювальній записці до документу відзначається, що починаючи з 2009 року, відбулися масові звернення громадян до судових органів із позовами стосовно соціальних виплат в регіональні та місцеві органи соціального захисту населення (за цими позовами Мінсоцполітики звичайно притягається як співвідповідач або третя особа).

Наразі судами прийнято значну кількість рішень в інтересах громадян на суму понад 2 млн грн, йдеться у документі. У той же час оскарження судових рішень вимагає сплати судового збору, на що кошти ні органам соціального захисту населення, ні Міністерству соціальної політики не передбачені.

Пільги по сплаті судового збору визначені статтею 5 Закону Укаїни «Про соціальний збір». Пунктом 20 цієї статті передбачено, що органи соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за надання позовів із призначення та виплати усіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, виплат і доплат, встановлених законодавством.

Однак ця норма судами не застосовується у тих випадках, коли вищезгадані органи оскаржують судові рішення як відповідачі. Крім того, вказана пільга не застосовується при оскарженні судових постанов, які виносяться під час розгляду справи, йдеться в пояснювальній записці.

Відповідно із законопроектом пропонується пункт 20 статті 5 викласти у редакції, згідно із якою від сплати судового збору звільняються орган центральної виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики в галузі соціального захисту населення, орган виконавчої влади АР Крим, який реалізує державну політику в галузі соціального захисту населення, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій та виконавчі органи з питань соціального захисту населення – у справах, пов’язаних із призначенням та виплатами усіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, виплат і доплат, встановлених законодавством.

Теги:

судовий збір, Міністерство соціальної політики

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар