Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мінпраці: Усі заходи з виходу з кризи Уряд здійснюватиме на принципах соціального діалогу

0 11
27 березня 2009 року відбулося пленарне засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України (НТСЕР). Його учасники дали оцінку кризовим явищам в економіці та соціально-трудовій сфері держави, обговорили дії Уряду, профспілок і роботодавців з подолання цих явищ та визначили пріоритетні напрями діяльності Національної ради на 2009 рік.

Зокрема, зазначалося, що світова фінансова криза і внутрішні чинники негативно вплинули на розвиток економіки України, наслідком чого стало значне зниження обсягу промислового виробництва, спад ділової активності в інших секторах економіки, скорочення робочих місць, погіршення умов праці, збільшення порушень трудових прав працівників і загострення соціальної ситуації в багатьох трудових колективах.

На зібранні соціальні партнери представили свої програми дій, спрямовані на поліпшення ситуації.

«Нам сьогодні потрібно не порівнювати ці документи, адже в усіх трьох є цілі розділи, що відповідають один одному. Нам насамперед необхідно чітко визначитися щодо того, чого ми прагнемо – довгострокову програму розвитку чи жорсткий план дій у кризових умовах. Переконана, що саме жорсткий план дій, і його треба розробляти спільно і негайно. Але це станеться лише тоді, коли ми будемо слухати одне одного і чути. Потрібна політична воля це прийняти і виконувати», – наголосила співголова НТСЕР, Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова. Вона також заявила, що виступає проти ініціативи роботодавців щодо створення антикризової групи в рамках підписантів Генеральної угоди. На переконання Міністра, Національна рада достатньо наділена повноваженнями і має відповідне представництво для розв’язання усіх нагальних питань, потрібно лише активізувати і конкретизувати її діяльність.

Після обговорення програм Сторін Національна рада прийняла рішення створити тристоронню робочу групу з представників соціальних партнерів, яка до 15 квітня на основі цих документів має розробити проект спільного Плану заходів щодо виходу України з кризи. У разі його затвердження на наступному засіданні НТСЕР цей План буде направлений Кабінетові Міністрів для використання при підготовці відповідної Програми дій Уряду.

«Впевнена, об’єднавши зусилля, ми знайдемо оптимальні рішення, вибудовуємо тактику і стратегію державної політики. Усі заходи по виходу з кризи будуть здійснюватися Урядом на принципах соціального діалогу з урахуванням думки соціальних партнерів», – підкреслила Людмила Денісова.

Залиште коментар