Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міносвіти скасувало всі пільги для абітурієнтів. Але з виключенням

0 14

Міністерство освіти і науки України скасувало всі пільги для абітурієнтів до вищих навчальних закладів, крім пільг для дітей з особливими потребами, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, чорнобильців. Про це «proUA» повідомила прес-служба міністерства.

Слухачі підготовчих відділень будь-якого ВНЗ також не матимуть привілеїв і вступатимуть за загальними правилами, йдеться у повідомленні.

За умови однакової кількості набраних балів у сертифікатах перевагу нададуть абітурієнтам, які мають медаль, проживають у гірській місцевості, є членами багатодітної сім’ї та іншим, зазначають у міністерстві.

Водночас, за умови подання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з кількістю балів не нижче встановленого правилами прийому мінімального рівня зараховуватимуться: учасники міжнародних олімпіад; призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін; ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук.

Для пільговиків виділятимуться додаткові бюджетні місця і на загальне число бюджетних місць пільговики суттєво не вплинуть.

«Щодо ажіотажу довкола вступу пільговиків, які нібито «забирають» місця в обдарованих дітей. Річ у тім, що абітурієнти подають сертифікати до декількох навчальних закладів, і тому складається враження про велику кількість вступників-пільгових категорій. Але ж абітурієнт вступає до одного навчального закладу», – зазначають у міністерстві.

Як зауважив міністр освіти та науки Іван Вакарчук, особливу увагу потрібно звернути на організацію вступу осіб з особливими потребами і забезпечити виконання вимог законодавства щодо їх прав на здобуття вищої освіти: «Мають бути унеможливлені будь-які випадки відмови у прийомі документів, що засвідчують пільги, встановлені державою. Водночас необхідно максимально уважно розглядати медичні довідки, які надають абітурієнти». МОН спільно з Міністерством охорони здоров’я здійснюватиме посилений контроль за достовірністю видачі медичних довідок абітурієнтам.

Також у МОН нагадали, що у 2008 році за кошти державного бюджету вступили 5,38 % пільговиків від загальної кількості вступників до навчальних закладів, які підпорядковані МОН.

Раніше повідомлялось, що Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством охорони здоров’я здійснюватиме посилений контроль за достовірністю видачі медичних довідок абітурієнтам.

Джерело:

proUA

Залиште коментар