Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст зареєстрував рішення ДКЦПФР, яке дозволяє регулятору штрафувати за схемні операції.

0 32

Міністерство юстиції 14 січня зареєструвало рішення Держкомісії з цінних паперах і фондового ринку (ДКЦПФР) №1196 про зміну “Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів і застосування санкцій”, пише “Комерсант-Україна”.

Документ вперше дозволяє регулятору штрафувати юридичних осіб на суму 10-50 тис. не оподатковуваних податком мінімумів доходів (170-850 тис. грн), або до 150% від прибутку (надходжень), отриманого в результаті “маніпулювання цінами під час проведення операцій з цінними паперами”.

До цих пір законодавство містило лише визначення “маніпулювання” і право державного представника на фондовій біржі “припиняти торги у разі виявлення ознак маніпулювання під час проведення торгів”. Нові санкції, ухвалені Мін’юстом, набудуть чинності до кінця січня. У ці ж дні завершиться перевірка біржі “Перспектива”, яку учасники ринку підозрюють в маніпулюванні, – в останні дні грудня на майданчику різко знизилися ціни на акції Єнакіївського меткомбінату порівняно з іншими біржами.

Глава ДКЦПФР Сергій Петрашко відзначив, що комісія за два тижні вивчить ступінь відповідальності біржі і торговців. “Якщо два торговці провели купівлю-продаж по занижених цінах, то перевірка покаже, хто і як відповідатиме”, – сказав він. Як заявив дерожпредставник на “Перспективі” Олексій Тарасенко, у нього не було підстав припиняти торги.

Серед компаній, що торгували на біржі, учасники ринку назвали співзасновника “Перспективи” компанію КУБ. Керівник КУБ Костянтин Шевчук на питання про участь в операціях відповів: “Я не можу розкривати всі свої комерційні операції”. Глава біржової ради “Перспективи” Едуард Мілюшко підтвердив, що з минулого тижня ДКЦПФР присилає запити з проханням вказати ціни паперів на певні дати. “Біржа ні положення комісії, ні власні правила не порушила. І торговці теж не порушили. Немає чіткого визначення, що відноситься до “маніпуляцій”. Для цього потрібно змінити нормативну базу”, – упевнений Е.Мілюшко.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар