Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст запросить у Інтерполу, МВС і суду інформацію про автомобіль Лавриновича

0 33

Міністерство юстиції перевіряє інформацію про службовий автомобіль голови Мін’юсту Олександра Лавриновича і уточнить факт оголошення авто в розшук Інтерполом. Про це заявила перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова в інтерв’ю виданню “Комментарии”.

“Наразі Мін’юст займається перевіркою фактів, озвучених Валерієм Коновалюком, про те, що службовий автомобіль Лавриновича перебуває в міжнародному розшуку. Говорити зараз щось передчасно, потрібно перевірити інформацію, наскільки вона обґрунтована і звідки у Коновалюка така інформація”, – сказала вона.

При цьому Ємельянова додала, що про результати перевірки відомство повідомить додатково. Водночас вона зазначила, що Мін’юст не перевіряє машини, які передаються відомству у користування.

“Якщо йдеться про машини, конфісковані Державною виконавчою службою, і проводиться виконання цих рішень – не Держслужба займається вилученням цих машин. Це повноваження митних органів. Насамперед проводиться перевірка правоохоронними органами. Автомобілі потрапляють до нас уже на виконання відповідних судових рішень”, – сказала вона.

Ємельянова наголосила, що якщо під час перетинання кордону митники не порушили справи, то про крадіжку автомобіля не може йтися. “Рішення суду вже було ухвалено – конфіскувати за порушення митних правил і несплату митних платежів. Для нас не було жодних підстав перевіряти машину, вона зайшла до нас “чиста”, – акцентувала заступник Лавриновича.

“Наша компетенція – виконання рішень суду. Машина була конфіскована і передана в користування, перед цим – подана для реєстрації в ДАІ. Якщо у ДАІ бачили, що в ній перебиті номери чи вона перебуває в розшуку, – хто це має контролювати? Напевно, ДАІ, а не Мін’юст”, – підкреслила заступник міністра.

Крім цього, Ємельянова зазначила, що в реєстрі судових рішень немає рішення Ужгородського суду про конфіскацію. “Притому що рішення судом ухвалено. Адміністратором реєстру є державна судова адміністрація. З якої причини рішення не внесли до реєстру – незрозуміло”, – додала Ємельянова.

На уточнювальне питання про терміни завершення розслідування Ємельянова зазначила: “Це не тільки від нас залежить. Треба у Інтерполу отримати інформацію і підтвердження, у суду, у МВС”.

Кілька днів тому нардеп від Партії регіонів Валерій Коновалюк заявив, що Лавринович використовує крадений автомобіль Mercedes Benz GL в службових цілях, і вимагав провести публічне розслідування, як у державі реалізується конфіскат.

Залиште коментар