Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст запропонував встановити єдині тарифи для нотаріусів

0 18

Міністерство юстиції запропонувало закріпити в національному законодавстві чіткий механізм формування плати за послуги, що надаються нотаріусами.

Як повідомляє прес-служба Мін’юсту, міністерство розробило законопроект про внесення змін до закону “Про нотаріат”, яким пропонується внести зміни і доповнення, пов’язані з введенням на всій території України єдиних ставок за надання нотаріальних послуг.

Зокрема, ставки нотаріального збору пропонується розраховувати у співвідношенні до мінімальної заробітної плати, з чітким визначенням переліку таких послуг. Крім того, пропонується встановити мінімальний і максимальний розмір оплати за послуги приватних нотаріусів.

У повідомленні наголошується, що на сьогодні в Україні відсутня єдина система розрахунку розміру плати за послуги, які надаються нотаріусами. Це призводить до встановлення в регіонах України різних тарифів за однакові нотаріальні послуги. Крім того, різна плата за однакові послуги в регіонах України не відповідає вимогам статті 24 Конституції України, якою, зокрема, встановлено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Законопроектом передбачається, що розміри ставок та порядку сплати нотаріального збору будуть визначатися Кабінетом міністрів.

Теги:

нотаріус

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар