Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст відмовився від повноважень висувати кандидатури арбітражних керуючих через корупцію

0 8

Міністерство юстиції України відмовилося від повноважень пропонувати господарським судам кандидатури арбітражних керуючих на державні підприємства та підприємства з часткою держави понад 25%.

Як повідомила начальник управління з питань банкрутства Мін’юсту Людмила Володіна на міжнародній конференції “Регулювання діяльності арбітражних керуючих: досягнення і перспективи” в Києві у п’ятницю, цю відмову закріплено в новій редакції закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, який набуває чинності 18 січня 2013 року.

“У новому законі Мін’юст вирішив відмовитися від цього повноваження з огляду на корупційну складову та з урахуванням конституційної рівності всіх форм власності”, – сказала вона, нагадавши, що оновлений закон передбачає автоматизовану систему відбору арбітражних керуючих для конкретних підприємств, щодо яких відкрито справу про банкрутство, ліквідацію або санацію.

Крім того, зазначила Л.Володіна, з метою протидії рейдерству Мін’юст затвердив ліцензійні умови провадження діяльності арбітражних керуючих, а також порядок контролю над дотриманням цих умов. “Передбачено можливість перевірки арбітражних керуючих, які з метою ухилення від відповідальності вже склали свої повноваження в певних справах про банкрутство. Ми вже такі перевірки проводимо”, – сказала Л.Володіна.

Л.Володіна наголосила, що Мін’юст готує зміни до нового закону про банкрутство щодо роботи кваліфікаційної комісії з тим, щоб вона займалася тільки питаннями анулювання свідоцтв арбітражних керуючих.

Теги:

банкрутство, арбітражний керуючий, санація підприємтсва, Міністерство юстиції України

Залиште коментар