Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст пропонує створити Єдиний реєстр

0 18

Міністерство юстиції України планує створити Єдиний реєстр на базі трьох існуючих реєстрів: Єдиного державного реєстру, Єдиного ліцензійного реєстру та Реєстру документів дозвільного характеру. Це передбачено розробленим законопроектом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, повідомляє прес-служба Мін’юсту.

За словами міністра юстиції Олени Лукаш, законопроект дозволяє розширити за допомогою нотаріусів коло реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також удосконалює саму процедуру реєстрації, знявши зайві перешкоди і ажіотаж.

“Створення Єдиного реєстру – це ще й вільний і безперешкодний доступ усіх бажаючих через Реєстраційний портал до інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі, перетворення цієї інформації в загальнодоступну. Відомості, починаючи з видачі ліцензій та документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання, і закінчуючи копіями установчих документів юридичних осіб та змін до них, а також інформації, отриманої з податкових регістрів в порядку взаємообміну, більше не будуть інформацією виключно для чиновників. Ми вводимо прозору європейську практику доступу населення до інформації”, – сказала Лукаш.

 Як повідомила міністр юстиції, створення Єдиного реєстру позбавить ще і необхідності витрачати кошти на утримання трьох майже тотожних реєстрів і забезпечить реалізацію права суб’єктів господарювання на отримання інформації з Єдиного державного реєстру, у тому числі у формі виписок та витягів.

Законопроектом вводиться також можливість подання юридичними особами в електронній формі щорічного підтвердження відомостей про юридичну особу та його фінансовій звітності у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар