Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст пропонує Держкомзему скасувати наказ про присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам.

16

Міністр юстиції Олександр Лавринович направив листа голові Державного комітету із земельних ресурсів Олегу Кулінічу, в якому пропонує невідкладно скасувати наказ від 15 лютого 2010 року № 168 “Про затвердження Порядку присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам”. Акт пропонується скасувати як такий, що спрямований до виконання з порушенням законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів, повідомляє прес-служба Мін’юсту України.

Правову експертизу указаного наказу Держкомзему Міністерство юстиції здійснило у зв’язку з численними зверненнями фізичних та юридичних осіб. За результатами експертизи встановлено, що наказ мав підлягати державній реєстрації в Мін’юсті, оскільки містить нові правові норми, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян та мають міжвідомчий характер. Зокрема, наказом визначено процедуру формування та присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці, а також внесення відповідних відомостей до державного реєстру земель з наданням витягу з цього реєстру про присвоєння кадастрового номера.
Разом з тим, встановлено, що наказ не зареєстровано в Міністерстві юстиції, а отже він не може вважатися чинним, його застосування є порушенням законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
“Враховуючи те, що керівники міністерств та інших органів виконавчої влади несуть персональну відповідальність за недотримання вимог постанови Кабінету міністрів України “Про затвердження положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади”, голові Державного комітету із земельних ресурсів Олегу Кулінічу направлено лист з пропозицією забезпечити невідкладне скасування наказу як такого, що спрямований до виконання з порушенням законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів”, – йдеться в повідомленні.

Джерело:

РБК – Україна

Комментарии