Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст проігнорував більшість рекомендацій Венеціанської комісії щодо виборів

0 14

Законопроект “Про внесення змін у деякі закони України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів” винесено на громадське обговорення вже вдруге. Вперше документ був оприлюднений ще у квітні, після чого він отримав попередню оцінку Венеціанської комісії.

Як зазначає видання “Коммерсант-Украина”, з десяти побажань комісії у доопрацьованому законопроекті повністю відображені тільки два. Зокрема, пропонується зобов’язати партії ввести квоти для жінок у своїх виборчих списках і зменшити максимальну кількість виборців на дільницях з 2,5 тис. до 2 тис.

Згідно з документом, кількість виборців на невеликих дільницях складе від 20 до 500 осіб, на середніх – від 500 до 1,2 тис., на великих – від 1,2 тис. до 2 тис. виборців.

Мін’юст традиційно не врахував основні вимоги європейських інститутів – критику змішаної виборчої системи, обмеження права бути обраними для осіб з судимістю і відсутності Виборчого кодексу. Венеціанська комісія також висловлювала невдоволення тим, що у виборчих комісіях не представлені самовисуванці і непарламентські партії.

Нагадаємо, Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) і Бюро демократичних інститутів і прав, що представляє ОБСЄ, критично оцінили проекти законів України про повторні вибори народних депутатів та про внесення змін до деяких законів з метою вдосконалення виборчого законодавства.

Найбільш серйозними недоліками ВК та ОБСЄ/БДІП вважають:

– обмеження права на висунення кандидатом у народні депутати особи, засудженої за скоєння умисного злочину, незалежно від його тяжкості;

– вимогу про обов’язкове п’ятирічне проживання кандидата на території України;

– невиправдані преференції, надані парламентським партіям при формуванні виборчих комісій;

– відсутність механізму незалежного моніторингу фінансування виборчих кампаній;

– певні обмеження права на свободу висловлювання;

– збереження максимальної кількості виборців на дільниці на рівні 2,5 тис. осіб (що, з точки зору єврофахівців, є надто великою цифрою).

Залиште коментар