Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст підготував антикорупційний законопроект

0 19

“Перша група змін напряму пов’язана із реалізацією рекомендацій GRECO (Групи держав проти корупції), які були надані в рамках спільних Першого та Другого раундів, а також Третього раунду оцінювання, і на виконанні яких наполягають експерти Європейської Комісії”, – зазначається у повідомленні прес-служби Мін’юсту.

Зокрема, пропонується встановити, що відповідальність за хабарництво у приватному секторі нестимуть не лише службові особи, а й інші працівники. Крім цього, запроваджується кримінальна відповідальність за обіцянку неправомірної вигоди та прийняття такої обіцянки. Також планується підвищити санкції за корупційні злочини, пов’язані з одержанням чи наданням неправомірної вигоди.

Як зазначили у Мін’юсті, друга група запропонованих змін стосується реалізації рекомендацій, висловлених безпосередньо експертами Європейської Комісії, у тому числі за результатами аналізу нещодавно прийнятого пакету із чотирьох антикорупційних законів.

“Вказаними змінами передбачається переглянути механізм перевірки відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, забезпечивши об’єктивну перевірку відомостей,зазначених у деклараціях”, – інформує прес-служба міністерства.

Поряд із цим передбачається встановити відповідальність за подання у вказаних деклараціях завідомо недостовірних відомостей.

Найближчим часом текст законопроекту буде передано експертам Європейської Комісії для аналізу на його відповідність міжнародним стандартам у сфері запобігання і протидії корупції.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар