Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст оскаржило рішення Європейського суду щодо Луценка

0 15

Міністерство юстиції України подало до Європейського суду з прав людини клопотання про перегляд рішення цього суду у справі Луценка проти України.

Про це повідомив урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький. За його словами, термін подачі клопотання закінчується завтра, 3 жовтня.

“Подали вчора”, – сказав Кульчицький. Він зазначив, що рішення подано на розгляд ЄСПЛ і поки Мін’юст не планує оприлюднити це звернення.

У той же час, Кульчицький пояснив процедуру розгляду таких клопотань: “Там дворівнева процедура. Спочатку комітет з п’яти членів Великої палати ЄСПЛ вирішує, чи доцільно справу передавати на розгляд Великої палати, тобто фактично він дає допуск скарзі. І якщо комітет вирішує, що доцільно передати, то клопотання передається на розгляд Великої палати та безпосередньо здійснюється сам розгляд “.

Як повідомлялося, 3 липня ЄСПЛ ухвалив рішення у справі Луценка проти України (щодо звернення, поданого до ЄСПЛ у січні 2011 року). Суд виніс рішення про те, що арешт Луценка був незаконним. У рішенні також йшлося про політичні мотиви арешту. Всього цим рішенням констатовано порушення статті 5 і 18 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність, а також порушення меж застосування обмежень прав).

Відразу після оприлюднення цього рішення Мін’юст оголосив, що є всі підстави оскаржити його.

Всього, згідно із процедурою, оскарження подається протягом трьох місяців з моменту прийняття рішення ЄСПЛ. Клопотання подається до Великої палати Європейського суду, яка є свого роду апеляційним органом. Рішення ЄСПЛ набирає чинності з моменту розгляду клопотання у Великій палаті або ж з моменту відхилення Великою палатою клопотання, якщо воно було подано.

Теги:

ЄСПЛ, Луценко Юрій

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар