Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст оприлюднив попередній висновок Венеціанської комісії щодо законопроекту про вибори народних депутатів

0 29

Попередній неофіційний висновок Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанська комісія) щодо проекту закону “Про вибори народних депутатів” оприлюднено на сайті Міністерства юстиції України, повідомляє прес-служба міністерства.

Попередній висновок ґрунтується на коментарях до законопроекту, наданих двома членами Венеціанської комісії, – Айварсом Ендзінсом (Латвія) та Срджаном Дармановичем (Чорногорія), а також правовим експертом ОБСЄ – Доном Біссоном.

За інформацією глави Мін’юсту Олександра Лавриновича, у висновку констатується, що загалом законопроект передбачає “детальне регулювання парламентських виборів та містить низку вдосконалень виборчого законодавства”.

“Зазначається, що в проекті реалізовано низку рекомендацій щодо вдосконалення законодавства про вибори народних депутатів, висловлених раніше різними внутрішніми та міжнародними організаціями, зокрема Венеціанською комісією та ОБСЄ”, – йдеться в прес-релізі.

Текст попереднього висновку Венеціанської комісії наразі передано для перекладу українською мовою.

Законопроект про вибори народних депутатів України розробляла робоча група при президентові України Вікторі Януковичі. Очолив групу міністр юстиції України Олександр Лавринович.

На відміну від чинного закону, законопроект передбачає повернення до змішаної пропорційно-мажоритарної системи (нині – пропорційна система), заборону на участь у виборах блокам політичних партій, підвищення прохідного бар’єра з 3% до 5%.

23 червня Міністерство юстиції України направило до Європейської комісії “За демократію через право” (Венеціанська комісія) проект закону “Про вибори народних депутатів України” для отримання експертних висновків.

Теги:

закон про вибори народних депутатів, Венеціанська комісія, Міністерство юстиції України, виборче право

Залиште коментар