Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст контролюватиме банкрутів

0 16

Міністерство юстиції затвердило Порядок, згідно з яким Мін‘юст затверджуватиме плани санації підприємств та мирових угод у справах про банкрутство. Відповідний наказ підписав міністр юстиції Олександр Лавринович.

Дія наказу поширюватиметься на господарські організації з корпоративними правами держави понад 25 відсотків їх статутного капіталу, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Зокрема, згідно з наказом Мін‘юсту, арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори) матимуть право подавати на затвердження до господарського суду плани санації та мирові угоди боржників виключно після їх погодження Міністерством юстиції.

Водночас, оцінку планів санації та мирових угод боржників на предмет найбільшої ефективності і оптимальної доцільності заходів, відсутності загрози нанесення збитків економічним інтересам держави здійснюватиме Фонд державного майна України та інші органи управління об’єктами державної власності в межах їх повноважень.

Рішення Мін‘юсту щодо погодження або відмову в погодженні мирової угоди прийматиметься у місячний термін. План санації підприємства-боржника схвалюватимуться Міністерством протягом трьох місяців з дня ухвали суду про проведення санації.

Наказ Мін‘юсту видано на виконання законів «Про управління об’єктами державної власності» та «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Нагадаємо, згідно з Положенням про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №395/2011, Мін’юст визначено головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань банкрутства.

Теги:

банкрутство, Міністерство юстиції України

Залиште коментар