Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мінюст хоче створити інститут приватних судових виконавців

0 13

Міністерство юстиції розробило законопроект, що передбачає створення інституту приватних присяжних виконавців, які забезпечуватимуть виконання судових рішень на комерційній основі, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Як пише видання, вчора, 26 травня, законопроект «Про присяжних виконавців» підтримав урядовий комітет з питань правової політики, оборони і правоохоронної діяльності. Проте представники парламентського комітету, прокуратури і судів з недовірою віднеслися до ініціативи Мінюсту.

Згідно із законопроектом, судовим присяжним виконавцем може стати «громадянин України з вищою юридичною освітою і стажем роботи у сфері права не менше трьох років». При цьому кандидат повинен володіти українською мовою і скласти відповідний кваліфікаційний іспит. Визначати рівень професійної підготовки осіб, охочих працювати присяжними виконавцями, буде створена Мінюстом кваліфікаційно-дисциплінарна комісія.

Як повідомив міністр юстиції Микола Онищук, введення такого інституту допоможе поліпшити якість виконання судових рішень.

«Перехідними положеннями законопроекту передбачено, що на першому етапі приватній виконавчій службі буде дозволено працювати тільки у сфері комерційних взаємин, не стосуючись сімейних, трудових справ, а також стосунків з державою. У суспільстві повинна сформуватися довіра до цього інституту», – пояснив міністр, відзначивши, що оплачувати послуги приватних присяжних буде замовник.

Розмір оплати в документі не вказаний, проте, за словами Онищука, він не повинен «перевищувати оплату роботи співробітника держслужби більш ніж вдвічі».

Комітет Кабміну підтримав законопроект зі змінами, що стосуються заборони приватним виконавцям займатися справами, пов’язаними із земельними відносинами або державною власністю. Документ запропоновано винести на подальший розгляд Кабміну, який відбудеться після двотижневого громадського обговорення.

Тим часом, пише видання, представники комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, а також прокуратури і судів з недовірою віднеслися до ініціативи Мінюсту.

Зокрема, глава комітету Віктор Швець (БЮТ) назвав законопроект спробою віддати право виконання судових рішень в приватні руки, знявши з себе відповідальність за неефективну роботу держслужби.

«Мінюст бажає позбавитися від справ, з якими не справляється. Суди приймають рішення ім’ям України, і їх виконання має бути винятковою прерогативою державного органу», – заявив Швець.

Нагадаємо, в даний час правом забезпечувати виконання судових рішень наділені тільки співробітники Державної виконавчої служби Мінюсту.

Джерело:

proUA

Залиште коментар