Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міністр юстиції запропонував покласти функцію призначення голів місцевих судів на самих суддів

0 23

КИЇВ, 18 березня. /Олена Вигуляр – УКРІНФОРМ/. Міністр юстиції Микола Оніщук звернувся до Президента України Віктора Ющенка з пропозицією покласти функцію призначення голів місцевих судів усіх видів безпосередньо на збори суддів, щоб вони самі з-поміж себе визначали керівника. Про це міністр повідомив у ході сьогоднішніх парламентських слухань на тему “Про стан правосуддя в Україні”, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

“Я особисто вніс главі держави пропозицію. Маю надію, що вона заслуговує бути розглянутою в парламенті стосовно необхідності обрання голів місцевих судів усіх видів спеціалізації складом суддів”, – сказав М.Оніщук.

Важливо, переконаний міністр, щоб повноваження голови суду не викликали підвищеного інтересу до цієї посади з точки зору впливу на процес правосуддя. Задля цього, на його думку, варто перерозподілити повноваження керівників судів – голови мають скликати загальні збори суддів, а також допомагати узагальнювати практику, тобто бути авторитетними суддями. Питаннями ж прийому заяв, видачі копій має займатися керуючий адміністрацією і апарат суду. “Іншого шляху зменшити привабливість посади голови суду просто не існує”, – підкреслив М.Оніщук.

Залиште коментар