Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міністр юстиції: органам влади бракує юристів

0 16

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, аналіз діяльності юридичних служб центральних органів виконавчої влади, підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій, який здійснює Міністерство юстиції, засвідчує перманентний брак кадрів у цих службах.

Як повідомляє Урядовий портал, за підсумками першого півріччя 2012 року залишалися вакантними 7 посад керівників юридичних служб, зокрема, у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, у Державній санітарно-епідеміологічній службі України, Державній службі інтелектуальної власності України, Державному агентстві водних ресурсів України, Державному агентстві з інвестицій та управління національними проектами України, Державному агентстві України з туризму та курортів та у Національному агентстві України з питань державної служби.

Загалом, з початку 2012 року в юридичних службах були вакантними у середньому близько 16% від загальної кількості посад, передбачених штатними розписами.

Зокрема, у центральних органах виконавчої влади з 948 посад працівників юридичних служб фактично було заповнено 775 посад. Лишалися вакантними 172 посади, що становить 18,1% від загальної кількості посад, передбачених штатними розписами центральних органів виконавчої влади.

У територіальних підрозділах центральних органів виконавчої влади, на державних підприємствах, установах та організаціях, що належать до сфери управління цих органів, штатними розписами було передбачено 9 980 посад працівників юридичних служб, з яких вакантними залишалися 1 438 посад, тобто 14,4% від загальної кількості посад.

При цьому, закінчену вищу юридичну освіту в центральних органах виконавчої влади за спеціальністю «Правознавство» мали лише 696 працюючих. 70 працівників юрслужб мали освіту за іншими спеціальностями, ніж визначені в галузі знань «Право», зокрема освіту за спеціальністю «Міжнародне право». 8 працівників юрслужб – знаходилися в процесі отримання повної вищої освіти.

Говорячи про професійну якість роботи юридичних служб центральних органів виконавчої влади, зокрема, нормопроектувальну діяльність, Міністр юстиції зазначив, що Міністерство юстиції погоджує близько 99% проектів нормативно-правових актів, поданих на правову експертизу до Мін’юсту. Зокрема, з початку 2012 року центральними органами виконавчої влади було подано до Мін’юсту 925 проектів нормативно-правових актів, з них погоджено 918, погоджено із зауваженнями 622, погоджено без зауважень 296 проектів нормативно-правових актів, не погоджено 7.

При цьому, Міністр юстиції повідомив, що Міністерство юстиції організовує систематичні заняття з перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юридичних служб центральних органів виконавчої влади з метою підвищення їх фахового рівня.

Теги:

юрист, міністерство юстиції України, Лавринович Олександр

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар