Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міністр розповів про безоплатну правову допомогу

0 11

В Україні розпочалася поетапна реалізація закону про безоплатну правову допомогу. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович у ході регіонального семінару “Правова допомога в Південно-Східній Європі”, що триває у Києві 20-21 жовтня за ініціативи Посольства Франції в Україні.

До участі у заході запрошені експерти з України, Албанії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Македонії, Молдови, Румунії та Сербії.

Семінар відбувається в рамках серії регіональних конференцій з питань прав людини для країн Південно-Східної Європи та має на меті обговорення існуючих систем юридичної допомоги й труднощі в застосуванні цих систем в указаних країнах. Як наголосив у ході відкриття семінару Посол Франції в Україні Жак Фор, доступ до правосуддя є найважливішим серед основних прав громадян в європейських країнах, а безкоштовна правова допомога демонструє якість правосуддя в країні та є показником рівня захисту прав людини.

На сьогодні, за словам міністра юстиції України, вже реалізовано можливість отримання громадянами України безоплатної первинної юридичної допомоги. На базі 733 громадських приймалень, що були створені при управліннях юстиції та раніше надавали безоплатну правову допомогу лише малозабезпеченим верствам населення, тепер діють центри, де безоплатну первинну юридичну допомогу може отримати кожен громадянин. Ця допомога включає такі види правових послуг як надання правової інформації; консультацій і роз’яснень з правових питань; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Теги:

безоплатна правова допомога

Джерело:

УНН

Залиште коментар