Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міністерство юстиції оприлюднило перший щорічний антикорупційний звіт

0 14

Звіт оприлюднюється на виконання статті 19 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Згідно із законом, спеціально уповноважений орган з питань антикорупційної політики щороку готує та не пізніше 15 квітня зобов’язаний оприлюднити звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції в країні. Відповідно до Указу Президента України від 5 жовтня 2011 року на Міністерство юстиції України тимчасово покладено функції спеціально уповноваженого органу з питань антикорупційної політики.

Підготовку цього звіту Міністерство юстиції здійснювало на підставі інформації, що надійшла від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій та спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Отже, за результатами проведеної організаційної роботи органами прокуратури в 2011 році до суду з обвинувальними висновками направлено 2046 кримінальних справ (+25% у порівнянні з минулим роком), з яких майже половина – за фактами хабарництва (+24% у порівнянні з минулим роком). Слідчими органів прокуратури розслідувано та передано до суду майже всі справи (97%) про злочини з ознаками корупції. До кримінальної відповідальності притягнуто більше 2,3 тис. осіб.

Порівняно з 2010 роком менше вчинено корупційних злочинів посадовцями районних державних адміністрацій (-28), однак майже на третину зросла кількість вчинених злочинів посадовцями облдержадміністрацій.

В цілому на 12,6% більше виявлено та притягнуто до відповідальності корупціонерів серед службових осіб органів місцевого самоврядування.

В той же час Генеральна прокуратура України протягом року переорієнтовувала зусилля правоохоронців на викриття корупційних злочинів серед посадовців вищих рангів.

Як наслідок, вдвічі зросла кількість притягнутих до кримінальної відповідальності посадовців 1-2 категорії (6 проти 3 у 2010 році) за вчинення корупційних злочинів.

Збільшилась кількість виявлених фактів вчинення злочинів правоохоронцями. Так, 2011 року до кримінальної відповідальності притягнуто працівників: міліції (385), податкової (118), митної (37) служб, прокуратури (20), СБУ (6), судової гілки влади (38), з них 34 –судді.

Зокрема, за отримання хабарів у розмірі 10,5 млн затримано голову райдержадміністрації (Хмельницька область), 2,4 млн грн – начальника районного управління Держкомзему (Київська область), 1,6 млн грн –посадових осіб міськради (Автономна Республіка Крим), 1,5 млн грн начальника міжрайонної ДПІ, 800 тис. грн – директора автомобільного ринку (Київська область), 480 тис. грн – заступника начальника райвідділу Держкомзему (Житомирська область), 280 тис. грн – голову райдержадміністрації та депутатів райради (Тернопільська область).

Окремі розділи звіту присвячено інформації про результати виконання органами державної влади заходів щодо запобігання та протидії корупції, у тому числі в рамках міжнародного співробітництва; результатам соціологічних досліджень, що проводяться державними та недержавними науково-дослідними установами, з питань поширення корупції; інформації про стан реалізації визначеної Президентом України антикорупційної стратегії.

Теги:

Міністерство юстиції України, корупція, хабарництво, Звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції

 

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар