Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міністерство юстиції надало роз”яснення щодо встановлення кримінальної відповідальності за зберігання предметів порнографічного характеру

0 35

На сайті Міністерства юстиції розміщено коментар щодо встановлення кримінальної відповідальності за зберігання предметів порнографічного характеру.

“На підпис Президентові України надійшов прийнятий Верховною Радою України 11 червня 2009 року Закон України «Про внесення зміни до статті 301 Кримінального кодексу України».

У зв’язку з резонансом, який викликав даний закон, а також у зв‘язку з численними некоректними трактуваннями норм цього законодавчого акта в засобах масової інформації, Міністерство юстиції вважає за необхідне повідомити наступне:

Внесення запропонованої зміни до Кримінального кодексу України забезпечує приведення національного законодавства у відповідність до міжнародно-правових зобов’язань України.

Мова, насамперед, йде про статтю 1 Міжнародної Конвенції про запобігання обігу порнографічних видань та торгівлі ними, а також статтю 3 Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії, положеннями яких встановлена заборона на зберігання з метою продажу або розповсюдження предметів порнографічного характеру, в тому числі створених з використанням образу дитини.

При цьому, звертаємо, увагу на те, що прийнятий Закон забороняє зберігання порнографії лише з метою збуту чи розповсюдження, тоді як зберігання порнографії без наявності такої мети, тобто для власного використання або ж, наприклад, відповідними фахівцями у медичних цілях не становить складу злочину і не може бути підставою для притягнення до кримінальної відповідальності.

Адже, цілком очевидно, що в іншому випадку переслідування за такі дії порушуватиме конституційну заборону втручатися в особисте і сімейне життя особи, встановлену статтею 32 Конституції України.

Крім того, як відомо, за Основним Законом Україна є правовою державою (стаття 1 Конституції України), в якій визнається і діє принцип презумпції невинуватості (стаття 62 Конституції України).

На практиці ж це означає, що в кожному конкретному випадку відповідними правоохоронними органами має бути доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, що особа, яка зберігає предмети порнографічного характеру мала на меті здійснити їх збут чи розповсюдження.

Доказами ж такої мети, для прикладу, може бути наявність великої кількості примірників одного і того ж твору, або наявність відповідних цивільно-правових угод на продаж чи на переміщення цих творів тощо. “

Залиште коментар