Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мінфін вирішив перевести фінанси Укрпромбанка в Родовід Банк

0 17

Міністерство фінансів відправило до Кабінету Міністрів лист, в якому розкриває свою позицію по Укрпромбанку: активи і пасиви фінустанови будуть переведені в Родовід Банк. Про це, посилаючись на свої джерела, повідомляє «Дело».

«Сьогодні (2 жовтня – ред.) Мінфін відправив до Кабінету Міністрів, Всесвітній банк і представництво МВФ в Україні лист, в якому розкриває свою позицію по Укрпромбанку. У ньому запропоновано переводити частину активів і пасивів в Родовід Банк», – повідомило джерело в Міністерстві фінансів.

Як пише видання, розмови про можливий переказ внесків проблемного Укрпромбанка в рекапіталізований урядом Родовід Банк велися ще в кінці липня, проте ухвалення остаточного рішення відкладалося через нейтральну позицію міжнародних організацій – МВФ і Всесвітнього банку, заперечень керівництва Нацбанку, яке наполягало на переказі пасивів і активів Укрпромбанка в Ощадбанк. В кінці вересня заминка виникла через несподівану пропозицію Platinum Bank, який подав заявку на покупку «Укрпрома».

У листі Мінфіну фінансисти на трьох сторінках обґрунтовують всі переваги переказу активів і пасивів Укрпромбанка саме в Родовід Банк. При цьому, відзначає видання, найважливіше знаходиться в кінці послання, – де Мінфін дає чітко зрозуміти Кабміну, що в переказі в Родовід Банк мають потребу не всі активи Укрпромбанка. «Мінфін пропонує переказ зобов’язань Укрпромбанка по внесках фізичних осіб і відповідної суми його активів в Родовід Банк», – зачитало лист джерело в Мінфіні.

Після ухвалення рішення Кабміном, яке, за словами джерела, очікується на цьому тижні, тимчасові адміністратори Родовід Банку, Укрпромбанка, а також Мінфін і НБУ повинні будуть підписати меморандум. Після цього почнеться процедура переказу пасивів і активів Укрпромбанка в Родовід Банк. «До 15 жовтня ми повинні провести аналіз активів і пасивів Укрпромбанка, підписати всі угоди між банками, повинна бути постанова НБУ по переказу активів і пасивів. Вся процедура переказу займе пару місяців», – відзначив тимчасовий адміністратор Родовід Банка Сергій Щербина. Такі ж терміни називав і директор департаменту Мінфіну з питань участі держави в капіталізації банків Теймур Багіров.

Тому до Нового року вкладники-фізособи Укрпромбанка повинні дістати доступ до своїх депозитів в Родовід Банці. «До Нового року, думаю, розрахуємося», – спрогнозував Сергій Щербина і відзначив, що переводитися повинні всі внески, без обмеження в 150 тис. грн. «Обмежувати переказ депозитів до 150 тис. грн. нелогічно і неправильно», – сказав він.

Джерело:

proUA

Залиште коментар