Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мінфін вимагає від “Родовід Банку” повністю припинити оперативну діяльність.

0 11

Як стало відомо, Мінфін України вимагає від націоналізованого “Родовід Банку» повністю припинити оперативну діяльність, пише «Комерсант-Україна» .

Міністерство фінансів України, що управляє від імені держави 99,9907% акцій «Родовід Банку», спробувало заблокувати роботу установи. Як стало відомо, 10 лютого міністерство надіслало тимчасовому адміністраторові банку Сергію Щербині лист #31-36030-08-16/2896 “Щодо припинення активних операцій “Родовід Банку”. “Мінфін просить негайно припинити всі операції, пов’язані з розміщенням власних або залучених фінансових ресурсів “Родовід Банку”, – йдеться в листі, підписаному І.Уманським.

Заборона розповсюджується зокрема на “виплату внесків, отримання і видачу кредитів фізичним, юридичним особам і банківським установам, списання і повернення коштів з кореспондентських рахунків, здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені, операції заліку взаємних вимог і решти всіх видів активних операцій”. Такі умови Мінфін висунув “з метою забезпечення стабільної і безупинної діяльності, недопущення відтоку фінансових ресурсів з банку”. Юридичне обґрунтування мораторію – п.13 “Порядку участі держави в капіталізації банків”, затвердженого ухвалою #960 від 4 листопада 2008 р.

Але цей пункт не дає Мінфіну права втручатися в роботу банку. Окрім функцій щодо докапіталізації кредитних установ і їх продажу, міністерство може лише проводити їх аудит і затверджувати плани фінансового оздоровлення. Причини появи листа в прес-службі Мінфіну вчора пояснити не змогли. Не відповіли на запит і в прес-службі “Родовід Банку”. Тимчасовий адміністратор С.Щербина зараз знаходиться на лікарняному, сказали в банку. Кілька днів тому в банку стверджували, що керівник у відрядженні. Джерело в Мінфіні повідомило, що зараз вивчається питання зміни тимчасового адміністратора на Олександра Соколова.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар