Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мінекономіки підписало Меморандум про взаєморозуміння з ВОІВ щодо співробітництва у сфері інтелектуальної власності

0 20

Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко підписала Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) щодо співробітництва у сфері інтелектуальної власності.
«Посилення співпраці з ВОІВ як спеціалізованим агентством ООН має підтримати національну економіку, збільшити вклад в перемогу над агресором та зберегти науковий та творчий потенціал наших людей. Зараз ми робимо акцент на подолання наслідків війни рф проти України та нашому європейському майбутньому. В той же час ми відкриваємо нові горизонти співпраці, які спрямовані на розвиток і відбудову нашої країни», – зазначила Юлія Свириденко.
За її словами, за підтримки ВОІВ та її країн-членів, Україна зможе побудувати основу для стабільного та інноваційного майбутнього.
Меморандум передбачає поглиблення співпраці у сфері інтелектуальної власності та зосереджений на подоланні негативних наслідків військової агресії рф, на інноваційний та креативний сектори та екосистему України.
Меморандум визначає такі напрямки співпраці між Мінекономіки та ВОІВ:
  • залучення міжнародної технічної допомоги та фінансових ресурсів для забезпечення потреб сектору інтелектуальної власності та інновацій України;
  • підтримку МСП, дослідників та представників креативного сектору, які постраждали від війни;
  • посилення потенціалу та надання підтримки інституціям України у доступі до патентних та непатентних баз даних;
  • адаптацію Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності України, з урахуванням негативних наслідків війни на сферу інтелектуальної власності (ІВ);
  • заходи з розвитку кадрового потенціалу у сфері ІВ, зокрема через діяльність Національного навчального центру інтелектуальної власності за підтримки Академії ВОІВ та впровадженню навчальних, зокрема магістерських, програми з ІВ;
  • підтримку розвитку та функціонування національної мережі Центрів підтримки технологій та інновацій;
  • розвиток Центру медіації та посередництва при Національному органі інтелектуальної власності;
  • підтримку процесів цифрової трансформації сфери ІВ та інновацій;
  • реалізацію Програми підтримки винахідників ВОІВ тощо.
Нагадаємо, що середньо- та довгострокові наслідки війни в Україні стали основою для напрямків співпраці України і ВОІВ. Вони були визначені в нещодавньому Звіті Міжнародного Бюро ВОІВ та представлені під час 64-ї серії засідань Генеральної Асамблеї ВОІВ 12 липня 2023 року. Звіт став результатом опитування та консультацій Міжнародного Бюро ВОІВ із близько 100 національними стейкхолдерами.
Тоді ж відбулася зустріч делегації Уряду України та представників Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві з Генеральним директором ВОІВ паном Дареном Тангом, де і було погоджено підписання Меморандуму.
Довідково
Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) – міжнародна міжурядова організація, створена на основі Конвенції, ухваленої у 1967 році державами-членами Паризького союзу з охорони промислової власності, Бернського союзу з охорони творів літератури та мистецтва та інших спеціалізованих союзів. У 1974 році ВОІВ набула статусу спеціалізованої установи ООН.
Метою діяльності цієї міжнародної організації є сприяння охороні інтелектуальної власності в усьому світі шляхом забезпечення співробітництва між державами та дотримання положень багатосторонніх договорів, що регулюють правові та адміністративні аспекти інтелектуальної власності.

 

 

 

Міністерство економіки України

Залиште коментар