Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міліцію хочуть навчити любити пресу

0 18

Асоціація медіаюристів підготувала для співробітників міліції інструкцію по роботі з журналістами. Зокрема, документ наказує не заважати представникам ЗМІ проводити відео- і фотографування співробітників правоохоронних органів при виконання службових обов’язків, не перешкоджати допуску журналістів до інформації і захищати їх в небезпечних ситуаціях. Втім, в МВС стверджують, що вже підготували для співробітників власні методичні рекомендації з даного питання.

Як повідомила ” Ъ ‘” одна з авторів документу, президент Асоціації медіаюристів Тетяна Котюжинська, найчастіше конфлікти між міліцією і журналістами виникають під час масових заходів: “Частенько міліція розштовхує представників ЗМІ, приймаючи їх за учасників подій, ламає камери операторам, не звертає уваги на статус журналістів. Потім в МВС виправдовуються тим, що не ідентифікували їх як представників преси”.

Автори інструкції чекають, що на основі проекту глава МВС підпише відповідний внутрішній наказ. “Ми передали документ в МВС, протягом місяця вони повинні погодити його зі своїми юристами і підготувати остаточний варіант. За порушення інструкції співробітник повинен нести дисциплінарну відповідальність”, — додала пані Котюжинська.

Проте в міліції не бачать необхідності в подібному документі. “Порушенням прав журналістів і так приділяється підвищена увага. На місце випадку виїжджає посилена група, такі справи беруться керівництвом під особистий контроль”, – повідомив заступник глави прес-служби МВС Сергій Бурлаков. За його словами, МВС підготувало власні методичні рекомендації по роботі із ЗМІ: “У них вказується, як повинен поводитися співробітник, як допомагати журналістам. Незабаром ми передамо їх особовому складу”.

Теги:

свобода слова, змі, МВС

Джерело:

Коммерсант

Залиште коментар