Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міліція спростувала повідомлення про спалах рівня злочинності

0 19

За повідомленням міліції, загальна кількість заяв і повідомлень громадян про кримінальні правопорушення та інші події порівняно з січнем 2012 року знизилася з майже 331 тисячі до близько 323 тисяч у першому місяці цього року.

У Міністерстві внутрішніх справ заявляють, що повідомлення народного депутата Геннадія Москаля про сплеск рівня злочинності у державі ґрунтується на тих змінах в системі обліку повідомлень громадян, які почали діяти у зв’язку з набранням чинності нового Кримінального процесуального кодексу. Про це повідомили в Управлінні зв’язків з громадськістю МВС України.

За повідомленням міліції, загальна кількість заяв і повідомлень громадян про кримінальні правопорушення та інші події порівняно з січнем 2012 року знизилася з майже 331 тисячі до близько 323 тисяч у першому місяці цього року.

У зв’язку з тим, що згідно з новим КПК до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) протягом доби вноситься будь-яка інформація, яка має навіть незначні ознаки кримінального правопорушення, загальна кількість кримінальних проваджень є значною. Проте слід розуміти, що кількість реальних злочинів, які залишаються в ЄРДР після проведення первинних слідчих дій, є значно меншою, зазначають у МВС.

Наприклад, йдеться в повідомленні, за кваліфікацією ст. 115 (навмисне вбивство) Кримінального кодексу України вноситься інформація щодо всіх випадків смерті людини або її зникнення: розшук безвісти зниклих, раптова смерть, самогубство, нещасний випадок тощо. Але після проведення перевірки в ЄРДР залишаються тільки кримінальні провадження, де є ознаки насильницької смерті потерпілого.

Так, за січень 2013 року було зареєстровано 10 тисяч 997 кримінальних проваджень за кваліфікацією ст. 115 (навмисне вбивство) Кримінального кодексу України. З цієї кількості – 10 тисяч 112 раптових смертей і 677 самогубств. Тобто, залишається 208 фактів навмисних убивств в січні цього року порівняно з 241 фактом у січні минулого. Відповідно відзначається зниження кількості вбивств майже на 14%. Основна маса цих вбивств здійснена на побутовому ґрунті після спільного вживання спиртних напоїв. Також зниження спостерігається і в ситуації з тяжкими тілесними ушкодженнями (на 19%) і розбоями (на 8%).

Як повідомлялося, 6 лютого, Геннадій Москаль заявив про різке зростання рівня злочинності в України – у січні зареєстровано 148 тисяч проваджень проти 42 тисяч за аналогічний період 2012 року.

Теги:

МВС, злочинність

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар