Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міліція Херсонщини викрила нову схему незаконного привласнення державних земель

0 18

У 2009 році підрозділи УДСБЕЗ УМВС України в Херсонській області виявили 15 злочинів, пов’язаних з реформуванням аграрного сектору, з яких – 8 тяжких та особливо тяжких. Сума збитків по порушеним кримінальним справам становить 1 млн. 372 тис. гривень.

Всього на території області функціонують близько 1984 господарства аграрного профілю. Правоохоронці перевірили 14 фермерських господарств, порушено 8 кримінальних справ.

Працівники УДСБЕЗ виявили нову злочинну схему, за якою службові особи фермерських господарств незаконно отримували у власність державні землі.

Так, прокуратура Верхньорогачицького району Херсонської області за матеріалами УДСБЕЗ УМВС порушила кримінальну справу за ознаками ч.2 ст.364 КК України “Зловживання владою або службовим становищем” та ч.2 ст.366 КК України “Службове підроблення” стосовно службових осіб фермерського господарства «Мрія» (назву змінено – авт.), які у 2007 році, з метою розпаювання земель сільськогосподарського призначення, склали підроблені документи і прийняли у члени господарства двох сторонніх осіб, написали заяви від їх імені на отримання у власність державні земельні частки загальною площею 15,1 га. Збитки становлять понад 120 тис. гривень.

У Каховському районі Херсонської області прокуратура за матеріалами УДСБЕЗ УМВС порушила кримінальну справу за ч.2 ст.364 та ч.2 ст.366 КК України стосовно службових осіб фермерського господарства, які у 2007 році незаконно отримали у приватну власність 10,62 га державної землі, чим завдали збитків на суму 111 тисяч гривень. Вони діяли за такою ж схемою, як і у попередньому випадку.

Херсонська міжрайонна природоохоронна прокуратура за матеріалами УДСБЕЗ УМВС порушила кримінальну справу за ч.2 ст.364 КК України, стосовно службових осіб селянського фермерського господарства, які з метою розпаювання земель сільськогосподарського призначення, включили до складу фермерського господарства сторонніх фізичних осіб. Внаслідок цього останні незаконно отримали у власність земельні ділянки загальною площею 8 га. Збитки державі становлять понад 70 тис. гривень.

Прокуратура Великолепетиського району за матеріалами УДСБЕЗ УМВС порушила кримінальну справу за ч.2 ст.364 КК України стосовно голови фермерського господарства, який протягом 2004-2005 років, з метою отримання у приватну власність земельну ділянку, вніс до нової редакції Статуту фермерського господарства сторонню людину – нового члена господарства. Цій особі було виділено у власність земельні ділянки розміром 6,08 га, чим завдано збитків державі на суму майже 82,5 тис. гривень. 

 За незаконне привласнення державних земель порушено аналогічні кримінальні справи також відносно службових осіб фермерських господарств у Бериславському, Горностаївському, Нижньосірогозькому та Цюрупинському районах Херсонської області.

Заходи щодо стабілізації криміногенної ситуації у сфері реформування аграрного сектору економіки тривають та знаходяться на контролі керівництва УМВС України в Херсонській області.

Джерело:

МВС України

Залиште коментар