Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мільйони прокурорів: служителі Феміди в областях їздять на «Лексусах» і заробляють більше, ніж керівництво ГПУ

0 18

Обласні прокурори, на вимогу генпрокурора Віктора Пшонки, всі, як один, опублікували декларації про доходи за 2010 рік. Згідно звітам, більше всіх в 2010-му заробив Василь Присяжнюк, що наглядає за законністю в Рівненській області, — його річний дохід 657 тис. грн. (у декларації він вказав лише зарплату і матеріальну допомогу — в сумі це трохи більше 185 тис., звідки з’явилися ще майже півмільйона — загадка — Авт.). За особистими доходами Присяжнюк обігнав навіть заступника генпрокурора Рената Кузьміна (648,7 тис. грн.).

ГРОШІ. Якщо вірити деклараціям, основним прокурорським доходом є зарплата плюс матеріальна допомога (одноразова виплата при виході у відпустку у розмірі місячного окладу). В середньому обласні «законники» заробляють 12—17 тис. грн. — залежно від рангу, вислуги років і т.і. Ну і сім’ї допомагають, чим можуть… Наприклад, сім’я прокурора Харківської області Геннадія Тюріна заробила майже стільки ж, скільки і він сам (379 тис. проти 319 тис. доходу сім’ї). Але більше всього пощастило прокуророві Сумської області Сергію Ленському, у якого близькі родичі заробили майже в 3,5 рази більше (понад 520 тис. грн.), ніж сам прокурор.

Прокурори мають пристрасть до іномарок — в основному до позашляховиків. Так, на власних джипах їздять глави івано-франківської, Чернігівської, Луганської, Київської облпрокуратур. Підопічні Пшонки з Тернопільщини, Волині (числяться за сім’єю), Миколаєва володіють «Лексусами». Більше всього авто — по три — у прокурорів Львівщини Віталія Ковбасюка (два «Мітсубісі», у тому числі і один сімейний і «Тойота») і Дніпропетровщини Наталії Марчук (особиста «Тойота» і два «Лексуси» на сім’ю). У Марчук, до речі, більше всього житлових «квадратів» — будинок на 502 кв.м. і квартира на 212 кв.м. Найскромнішими водіями виявилися «законники» Кіровоградської і Черкаської областей Олег Левицький і Микола Лісовий. Перший задекларував ГАЗ-21, другий, — «Москвич» 2140. Правда, у останнього за близькими родичами «закріплений» ще «Мітсубісі».

БІДНЯКИ. Менше всіх в 2010-му заробив прокурор Полтави Андрій Міиронов (99 167 грн. доходу разом з членами сім’ї), який минулого року очолював районну прокуратуру Полтави. А ось у прокурора Одеської області Ігоря Проценко немає ні квартири, ні машини, ні землі.

Як повідомили «Сьогодні» інформовані джерела в силових структурах, прокурори високого рангу, звичайно, не живуть на одну зарплату (варто подивитися на їх будинки і машини). Їх доходи, як правило, складаються з декількох «струмочків». Перерахуємо основні. Перший: наїзди на бізнес (за допомогою СБУ, податкової, МВС і ін., з якими діляться), щоб отримати «відкат» за припинення справи. Або ж припиняють справедливо порушені справи за гроші. Другий: бізнес родичів (вірніше, просто записаний на дружину-тещу-сина), якому створюється режим сприяння. Третій: лобіювання тих або інших бізнес-інтересів (наприклад, в ЗМІ були публікації про нібито таке лобіювання з боку тодішнього заступника генпрокурора Віктора Кудрявцева інтересів «Київголографії»). Особливо міцно стоять прокурори прикордонних областей, які часто займаються контрабандними потоками і мають частину нелегального прибутку. Є, звичайно, і чесні люди, але система їх ламає і пристосовує, або випльовує.

Дружини прокурорів дуже часто виступають засновниками і власниками сімейних фірм, на які потім записуються значне майно (приклад — скандал з екс-заступником генпрокурора Олександром Шинальським, у якого знайшли квартиру в Ніцці, записану на фірму дружини «Гамбетта» і якому довелося піти з ГПУ). Нерідко, до речі, цей сімейний бізнес виявляється адвокатським — через адвокатів потенційним клієнтам легко вирішувати питання з прокурорами і суддями (а хабарі оформляють як гонорар адвокатської контори). Благо, прокурорські дружини часто мають юридичну освіту, бо знайомляться молодята в інституті.

Теги:

декларація доходів, прокуратура

Джерело:

Сегодня

Залиште коментар