Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мексиканці подають до Міжнародного суду на президента

0 18

Жителі Мексики склали колективний позов, який буде подано до Міжнародного кримінального суду (МКС), проти президента країни Феліпе Кальдерона та інших високопоставлених представників влади, пише мексиканська El Diario. Керівництво Мексики звинувачують у військових злочинах і злочинах проти людяності, передає Lenta.ru.

Ініціаторами подачі позову виступила група адвокатів, правозахисників і журналістів. За їхніми твердженням, із грудня 2006 року в країні внаслідок відкритого протистояння влади й представників злочинних угруповань було вбито понад 40 тис. людей, ще понад 10 тис. зникли безвісти. За словами одного з авторів позову Сандоваля Бальєстероса, підписи під позовом поставили вже понад 20 тис. осіб, що робить його рекордним в історії МКС.

Автори позову звинувачують владу країни й представників поліції в приховуванні таких злочинів, як тортури, вбивства й погроми. “Хвиля звірячого насильства, що накрила нашу країну, була фактично узаконена й стала нормальним тлом повсякденного життя”, – каже Бальєстерос.

Влада вже відповіла на висунуті їй претензії. Уряд Мексики опублікував офіційну заяву, в якій, зокрема, йдеться, що “політика державної безпеки не може бути міжнародним злочином”. У ній також зазначається, що, коли б не зусилля влади щодо захисту населення, жителі багатьох районів країни залишилися б “на милість злочинців”.

Влада Мексики стверджує, що всі застосовувані заходи по боротьбі зі злочинністю відповідають вимогам закону, а автори позову до МКС виставляють ситуацію в Мексиці в хибному світлі. Крім того, як підкреслюється в заяві, першочерговою в країні є національна судова влада, й рішення МКС лише доповнюють її рішення.

Активісти мають намір подати позов до МКС 25 листопада. Крім мексиканської влади, відповідачами за позовом, якщо його буде взято до розгляду, можуть виступити лідери мексиканських наркокартелів.

З грудня 2006 року в Мексиці триває війна з наркокартелями. У постійних сутичках представників наркокартелів один із одним та з поліцією в країні щороку гинуть тисячі людей, зокрема мирні жителі. За офіційною статистикою, кількість жертв серед мирного населення з 2006 року становить 37 тисяч осіб, проте автори позову до МКС стверджують, що насправді число загиблих перевищує 50 тисяч.

Теги:

Міжнародний кримінальний суд, позов проти президента Феліпе Кальдерона, звинувачення у військових злочинах, злочини проти людяності, ініціатори подачі позову, політика державної безпеки, війна з наркокартелями, сутички представників наркокартелів, загибель мирних жителів, правові новини

Джерело:

ЮВУ № 42

Залиште коментар