Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Медиків притягують до відповідальності

0 21

Найбільше проваджень – 632 – було відкрито за статтею 140 КК України «неналежне виконання професійних обов’язків», що передбачає невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого.

Тим часом проти 64 лікарів порушили справи за статтею 139 – «ненадання без поважних причин допомоги хворому медичним працівником, який зобов’язаний, згідно з установленими правилами, надати таку допомогу, якщо йому завідомо відомо, що це може мати тяжкі наслідки для хворого» або ж те саме діяння, якщо воно спричинило смерть хворого.

13 медичних працівників притягли до кримінальної відповідальності за «незаконну лікувальну діяльність» (стаття 138 КК України).

Ще на 9 медпрацівників відкрили справи за статтею 143 «порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини» або «вилучення у людини шляхом примушування або обману її органів або тканин з метою їх трансплантації».

Тим часом жодного лікаря не було притягнуто до відповідальності за «порушення прав пацієнта» (ст.141), «незаконне проведення дослідів над людиною (ст. 142) і «насильницьке донорство (ст.144).

Як повідомлялось, станом на липень цього року було відкрито 45 кримінальних проваджень за фактами смерті пацієнтів через халатність лікарів.

За словами президента Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктора Сердюка, смертність із медичних причин, тобто з таких, які цілком піддаються лікуванню, в Україні одна з найвищих у світі.

Залиште коментар