Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Масштаби нелегальної зайнятості в Україні можуть сягати 5 млн осіб

0 21

За різними оцінками, кількість людей, які отримують зарплати в конвертах, сягає в Україні від 2 до 4,7 мільйона. Втім, офіційної статистики щодо масштабів нелегальної зайнятості поки що немає. Про це в ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту Укрінформу повідомив голова Державної інспекції з питань праці Андрій Черкасов.

“На жаль, у державі немає точного показника балансу трудових ресурсів. За різними оцінками, зокрема, Міністерства соцполітики, Всесвітнього Банку, Інституту демографії, нині в різних видах трудової діяльності нелегально зайнято від 2 млн до 4,7 млн осіб”, – констатував він.

За словами А.Черкасова, найбільше людей без гарантій трудових прав роботодавці використовують у будівництві, торгівлі, ресторанному бізнесі, у сфері перевезень та сільського господарства.

“Вся тіньова економіка базується на нелегальній зайнятості, недоплаті заробленого та зарплатах у конвертах. Нелегальна наймана праця робить працівника по суті трудовим рабом. Якщо людину виженуть, вчасно не заплатять чи станеться нещасний випадок, у неї немає жодних прав”, – констатує А.Черкасов.

Теги:

нелегальна зайнятість

Джерело:

Укрінформ

Залиште коментар