Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Малий та середній бізнес України зможе отримати доступ до програми ЄС COSME

20

На засіданні Уряду 13 січня 2016 року Кабінет Міністрів ухвалив проект угоди про участь України у програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME)». Найближчим часом Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус від імені Уряду підпише цей важливий документ із представниками Євросоюзу.

 

 

Айварас Абромавичус, Міністр економічного розвитку і торгівлі України зазначив: «З нового року повністю запрацювала зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Ми, як рівні, приєднуємось до програми розвитку малого і середнього бізнесу ЄС – COSME. Це дає безліч додаткових можливостей для розвитку українських малих і середніх підприємств. По-перше, це допомога у виході на ринок ЄС завдяки консультаціям та програмам тренінгів, по-друге, можливості знайти в ЄС партнерів через доступ до розгалуженої мережі контактів, включаючи інвестиційні та венчурні фонди. Тепер головне – скористатися всім цим потенціалом».

 

 

COSME полегшує підприємствам вихід на зовнішні ринки. Українські бізнесмени зможуть отримати фахові консультації та аналітику, супроводження експортно-імпортної діяльності та розширення торговельно-економічних зв’язків. Освітня частина програми включає обмін досвідом, зокрема, із залученням коштів у рамках програми «Еразмус для підприємців», різноманітні секторальні конференції, тренінги, семінари, програми з обміну, стажування.

 

«Із приєднанням до COSME українські малі та середні підприємства отримають повний доступ до Європейської мережі підприємств (ENN/EnterpriseEuropeNetwork, http://een.ec.europa.eu). Мережа EEN охоплює 65 країн, де працює більше 600 бізнес-асоціацій – фінансових та тих, що спеціалізуються на трансфері технологій. Це також понад 2,5 млн. компаній-учасниць, понад 16 000 технологічних розробок та бізнес-пропозицій. Протягом року EEN проводить близько 100 великих заходів для бізнесу, на яких шукають партнерів понад 9 000 компаній-учасниць», – пояснила заступник Міністра Юлія Клименко.

 

Програма ЄС COSME 2014-2020 сприяє розвитку малого та середнього підприємництва (МСП), поліпшує бізнес-клімат та поширює підприємницьку культуру. Бюджет програми, яка передбачає практичну реалізацію принципів SmallBusinessActforEurope, складає 2,3 млрд.  євро.

 

Детальніше про програму ЄС COSME 2014-2020: https://ec.europa.eu/easme/en/cosme. У січні на сайті з’явиться робоча програма COSME на 2016 рік із переліком усіх актуальних можливостей для підприємців і організацій, що займаються підтримкою та розвитком МСП.

Комментарии