Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міноборони бере активну участь в удосконаленні законодавства щодо надання особам обох статей рівних можливостей проходження військової служби

0 57

Про це, сьогодні, 7 березня, поінформувала головний спеціаліст Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Любов Гуменюк під час брифінгу для засобів масової інформації.

«Група народних депутатів України разом із представниками Міноборони та Генерального штабу розробила проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях», – розповіла Любов Гуменюк. – 5 грудня минулого року цей проект Закону України (№ 6109) прийнято за основу у першому читанні».

Законопроект спрямований на забезпечення ґендерної рівності у Збройних Силах та інших військових формуваннях, протидії дискримінації за ознакою статі у сфері безпеки і оборони.

Він передбачає надання особам обох статей рівних можливостей щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Також закріплюється принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками, що передбачає рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання службових обов’язків.

Скасовуються обмеження щодо призначення військовослужбовців-жінок у добові наряди, відправлення у відрядження, служби жінок у військовому запасі та проходження військових зборів чоловіками та жінками.

 

Джерело:

Урядовий портал

Залиште коментар