Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст: Проведення референдуму в Криму є незаконним

0 17

“Питання про референдум є незаконним, оскільки питання про зміну статусу Криму не підлягають розгляду на місцевих референдумах — це питання загальнонаціонального референдуму”, — пояснив Петренко.

За його словами, Верховна Рада Криму діяла під тиском іноземних військ.

“Вихід один – виведення російських військ з території Криму, і Верховна Рада України готова з Верховною Радою АРК розробляти нову редакцію Конституції щодо розширення повноважень АРК, у тому числі економічних повноважень. Це було в нашій передвиборчій програмі”, — сказав Петренко.

При цьому міністр додав, що Україна готова надати більше повноважень місцевим органам влади “для того, щоб у нас запрацювало повноцінне місцеве самоврядування”.

“Крим – це територія України. Жителі Криму, напевно, вже відчули, що перебування там російських військ в першу чергу зашкодить самим жителям Криму”, – сказав Петренко.

Петренко прогнозує, що курортний сезон в автономії буде зірвано. Тим не менш, запевнив він, влада України виконає свої зобов’язання щодо наповнення місцевого бюджету автономії.

Посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінські також підкресилив невідповідність рішення Верховної ради Криму українській Конституції і заявив, що вважає рішення про входження Криму до ЄС нелегітимним.

Згідно зі статтею 73 Конституції України питання про зміну території України вирішуюється виключно на всеукраїнському референдумі, нагадує Інтерфакс-Україна

 

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар