Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мін’юст поширює функції центрів безоплатної правової допомоги

0 18

У наступному році система надання безоплатної правової допомоги буде розширена і отримає функції органів юстиції на місцях, повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає LB.ua.
“Починаючи з наступного року ми запускаємо систему розширення центрів безоплатної правової допомоги та передаємо їм функції органів юстиції на місцях. Людина, яка буде приходити в такі центри, зможе отримати первинну правову допомогу, допомогу адвоката, необхідні документи як через фронт-офіс, будь-які наші онлайн сервіси та консультації. Це ті функції, які має виконувати міністерство юстиції європейського зразка “, – наводяться на сайті Мін’юсту слова Петренко.
За його словами, Мін’юст отримав в 2014 році від попередників у спадок 700 районних управлінь юстиції радянського зразка, де співробітники були далекі від того, щоб надавати допомогу пересічним українцям.
«Ми повинні перейти до системи центрів справедливості, які візьмуть на себе функції комунікації з громадянами в конкретних громадах, районах, маленьких містечках. Вони повинні стати обличчям системи юстиції на місцях. Це буде функціональне завершення реформи Мін’юсту, який стане справжнім міністерством справедливості, де люди будуть отримувати допомогу та шанс на захист від старої системи, яка ще залишилася в багатьох держорганах », – підкреслив міністр юстиції.
«Є дуже правильне і влучне висловлювання, якщо держава не може забезпечити справедливість, немає сенсу жити в такій державі. Мін’юст через розвиток центрів безоплатної правової допомоги демонструє шлях, яким повинна мінятися система правосуддя і правоохоронна система. 350 чоловік, які отримали виправдувальні вироки – це не просто цифра статистики. Це 350 доль людей, які за інших обставин були б незаконно засуджені і перебували б у в’язниці. Завдяки нашим адвокатам вони були виправдані і зараз на волі. 11000 людей, які отримали покарання не пов’язане з укладенням – це ті люди, чиї долі не були безповоротно зламані нашій пенітенціарній системі радянського зразка. 1500 відмов прокурорам у клопотаннях про арешт – це також конкретні люди, які не потрапили за грати », – зазначив Павло Петренко.
У центри безкоштовної допомоги в цьому році звернулися більше 35 тисяч українців в цивільних та адміністративних справах. З них більше 7500 отримали адвоката, який здійснює їх представництво в судах.
У кримінальних справах вдалося отримати 350 виправдувальних вироків або випадків закриття провадження і 11000 випадків звільнення від тюремного покарання або призначення мінімального наказанія.м Під час візиту міністр юстиції поспілкувався із співробітниками центру і провів особистий прийом громадян, які прийшли в цей день в центр за допомогою.

Джерело:

LB.ua

Залиште коментар