Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міністр юстиції закликав ВСУ відмовитися від блокування люстрації

0 17

Звернення Верховного суду до Конституційного суду щодо нібито неконституційності закону “Про очищення влади” — дуже прикрий крок. Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив міністр юстиції Павло Петренко.
Міністр зазначив, що закон “Про очищення влади”, який повинен виконуватися, в тому числі, і судовою системою, — це реальний шанс провести очищення всіх гілок влади, зокрема, і третьої.
Однак, зазначає Петренко, подібні дії Верховного Суду, на жаль, можуть призвести до втрати судовою гілкою влади другого шансу на очищення. Першим шансом був закон «Про відновлення довіри до судової системи».
«Мені дуже шкода, як міністру юстиції, як людині, яка готувала перший закон і мав відношення до закону” Про очищення влади “, що в тій ситуації, коли виконавча гілка влади і уряд реальними діями проводять люстрацію, судова система, навпаки, всіляко противиться цього », – підкреслив глава Мін’юсту.
«Хочу відзначити, якщо не використовувати цей шанс на очищення, то вже незабаром може виникнути ситуація, коли народ власноруч проведе люстрацію судової системи. Ми не маємо права цього допустити. Тому я сподіваюся, що судова гілка влади не буде втручатися в ці процеси, і не намагатиметься скасувати або переглянути цей закон », – підсумував Петренко.
Закон про люстрацію набув чинності 15 жовтня. Він визначає правові та організаційні засади проведення перевірки державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади відповідно до європейських стандартів.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар