Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Мільйон українців зазнали тиску та свавілля з боку міліції

0 20

Таку думку висловив виконавчий директор Асоціації українських моніторів дотримання прав людини правоохоронними органами Вадим Пивоваров, пише “Радіо “Свобода”.

“Масштабні дослідження, які провів Харківський інститут соціальних досліджень, показали: близько мільйона наших співгромадян за минулий рік зазнали тиску та свавілля з боку міліції. Від застосування кайданів до катувань і тримання за ґратами довше, ніж призначений термін”, – зазначив Пивоваров.

За його словами, цьому сприяють  “корупція та можливість вимагати гроші з потерпілих, а ще безкарність”.

“Судді не реагують на факти порушень, прокуратура їх покриває. З тисячі звернень до прокуратури міліціонерів притягають до відповідальності в одиничних випадках. Врадіївка стала останньою краплею”, – додав експерт.

При цьому Пивоваров визнає, що нині єдиним способом громадян зреагувати на свавілля міліції залишається протест.

На думку експерта, ситуація зміниться, коли більшість українців не терпітимуть свавілля, яке зазнали від працівників МВС, і оскаржуватимуть кожен такий випадок і гуртуватимуться для захисту своїх інтересів.

Координатор громадського руху «Спільна справа» і правник Олександр Данилюк упевнений, що невдоволення українців діями міліції навмисне культивує влада.У цьому контексті Олександр Данилюк наголошує, що здебільшого правоохоронці є не авторами, а виконавцями злочинів. А відтак українці мають пам’ятати про це і зупиняти свавілля з боку влади, а не розпорошувати свою протестну боротьбу поміж окремими виконавцями.

Джерело:

Радіо Свобода

Залиште коментар