Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міліція не навчилася застосовувати новий КПК

0 26

Головними проблемами використання нового Кримінального процесуального кодексу є проблема імплементації та необізнаність у застосуванні його норм усіма учасниками кримінального провадження, особливо міліції. Про це сьогодні на круглому столі, присвяченому річниці набуття чинності КПК, заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

Лутковська розповіла, що правоохоронці часто не знають, який закон застосовувати в оперативній діяльності, наприклад, у випадку домашнього насильства: “Про міліцію” – і проникнути в квартиру, щоб припинити загрозу життю її жителів, або КПК – і просити на це дозвіл слідчого судді.

” Мене ця ситуація дуже здивувала … Мало того, що правоохоронна система не готова до застосування нового автомобіля ( Лутковська має на увазі КПК , – ред.), так вона ще на цей автомобіль перекладає відповідальність. І це мене дуже турбує – наскільки готова правоохоронна система. Я зараз буду в меншості, але мені здається, що після кількох дуже чітких вказівок керівництва ГПУ, органи прокуратури, принаймні, показали готовність розвиватися і приводити свою практику у відповідність з новим КПК … А от що робити з МВС? ” – сказала Лутковська.

Коментуючи проблеми з імплементацією нового КПК, Омбудсман зазначила, що в Україні діють ще як мінімум 18 нормативно-правових актів вторинного законодавства, підзаконних актів, які регулюють питання кримінального провадження у відповідності зі старим КПК.

“Вони не змінені і продовжують регулювати роботу правоохоронних органів. Це треба змінити, інакше правоохоронці не дотягнуть до того рівня, який встановлений нормами нового КПК, тому питання реальної імплементації КПК – це величезний питання”, – зазначила вона. У цілому, характеризуючи новий КПК, Лутковська назвала його революційним документом для національної системи кримінальної юстиції.

Залиште коментар