Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Люстровані чиновники подали до судів близько 170 позовів

0 46

Про це на брифінгу сказала директор департаменту з питань люстрації Тетяна Козаченко, передає “Інтерфакс-Україна”. «Справ (у судах, – ред.) не багато, близько 170 справ, які перебувають у провадженні», — повідомила вона. Більшість позовів подано від звільнених працівників прокуратури. При цьому 10% позовів подали звільнені співробітники Державної фіскальної служби, 7% — співробітники органів внутрішніх справ. Крім того, більшість позовів розглядаються в судах Київської, Черкаської та Львівської областей. Козаченко зазначила, що на даний момент судами винесено лише 2 позитивних рішення про відновлення на посаді люстрованих осіб, але й вони вже оскаржені в апеляційному порядку.

За її словами, близько 50% суддів вирішили призупинити розгляд аналогічних позовів до винесення рішення Конституційним судом щодо конституційності деяких норм закону про люстрацію. При цьому Мін’юст вважає припинення розгляду таких справ неприпустимим.

Козаченко зазначила, що судова система пручається проведенню люстрації, виносячи незаконні рішення. Зокрема, суддя Богунського райсуду Житомирської області вирішила заборонити звільняти в порядку люстрації місцевого керівника Фіскальної служби до іншого судового розгляду справи — про виплату ним аліментів колишній дружині. Також Апеляційний суд Києва самовільно вирішив перенести проведення люстрації суддів суду на 6 місяців – на літо 2015 р.

Нагадаємо, що всього станом на 13 січня люстровано 374 чиновників.

Джерело:

Інтерфакс Україна

Залиште коментар