Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Люстраційний комітет: люстрація в Україні провалена

0 26

Закону про люстрацію за весну депутати Верховної Ради так і не ухвалили. Тож Люстраційний комітет досі залишається лише у статусі громадської організації, а його активісти працюють виключно на ентузіазмі, хоча після Майдану політики зобов’язалися надати йому державний спецстатус для проведення повномасштабної люстрації. “Нові топ-посадовці не захотіли зламати систему корупції, а захотіли очолити її. Ми вигнали Януковича, але його система залишилася і далі працює, але з новими керівниками”, – констатує голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв.

Соболєва Рада Майдану уповноважила провести люстрацію після падіння режиму Януковича. Для цього громадські активісти розробили вже чотири законопроекти про люстрацію, аби можна було на законних підставах проводити очищення держсистеми. Але жоден з них депутати поки не розглядали. П’ятий документ у п’ятницю, 13 червня, представники громадськості мають намір подати вже новому президенту Петру Порошенку, аби він вніс його на розгляд Верховної Ради. “Ми розробили для нього документ, аби це був перший президентський закон. Ми зробили всю правничу роботу. Йому залишається тільки застосувати свій політичний вплив, щоб люстрація почалася”, – сказав Єгор Соболєв.

Голова Люстраційного комітету визнає, що ідею проведення люстрації у Верховній Раді підтримують лише поодинокі депутати і немає жодної політичної сили, яка готова голосувати за розроблені громадськими активістами законопроекти.

Люстраційний комітет у своєму законопроекті хоче ретельної люстрації – починаючи з очільників держорганів, які під час революції не пішли з посад, тим, хто підтримував анексію Криму та порушення територіальної цілісності України, і тим, хто “не може пояснити джерела своїх доходів, та доходів своєї сім’ї” і закінчуючи колишніми начальниками комсомольських і компартійних організацій в Радянському Союзі.

Водночас, у Верховній Раді спростовують закиди у бездіяльності щодо підготовки закону про люстрацію. Валерій Пацкан, член відповідної парламентської робочої групи, автор одного із законопроектів про люстрацію, депутат з фракції УДАР переконує, що його фракція виступає за якнайшвидше ухвалення одного із законопроектів про люстрацію у першому читанні, аби потім всі законодавчі наробки громадських активістів об’єднати у один документ. Пацкан не виключає, що на наступному пленарному тижні Верховна Рада таки приступить до розгляду котрогось з законопроектів про люстрацію.Він сподівається, що закон про люстрацію ухвалять ще до дострокових парламентських виборів.

Залиште коментар