Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Луганська облрада в суді вимагає відмінити указ Ющенка щодо Бандери

0 65

Голова Луганської обласної ради Валерій Голенко 25 січня подав позов до Луганського окружного адміністративного суду про визнання протиправним і відміну указу Президента України Віктора Ющенка №46/2010 «Про присвоєння С. Бандері звання Героя України».

Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник голови Луганської обласної ради Євген Харін.

«Валерій Миколайович Голенко вчора подав позов на Президента України з приводу відміни Указу Президента «Про присвоєння С. Бандері звання Героя України». У цьому позові чисто, без всякої патетики, скажімо так, без політики, йдеться про те, що сам Указ Президента України був прийнятий з порушенням маси положень про звання Героя України. Один із фактів – за всіма історичними даними, Степан Бандера ніколи не був громадянином України і ніколи він ніякого стосунку до України не мав», – відзначив Харін.

За його словами, Бандера народився на території Австро-Угорщини і «до кінця своїх днів він був особою без громадянства». Також Харін розповів, що виходячи з історичних фактів, у 1946 році на першій сесії ООН радянський представник Микола Бажан просив видачі Бандери та його спільників як «німецько-українських колабораціоністів». У відповідь на це представники Організації українських націоналістів (ОУН) відповіли, що вони не є громадянами Української РСР і тому не підлягають репатріації.

«Наскільки мені відомо, безумовно, співголова Шенцев Дмитро (антифашистського форуму України – ред.), депутат Верховної Ради також подаватиме до суду як співголова цією антифашисткою організації. Тому що мовчати не можна. Не реагувати на це неможливо»», – заявив Харін.

Джерело:

proUA

Залиште коментар