Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Люди бояться скаржитися на тортури, бо міліціонери безкарні

0 20

У Харківському інституті соціальних досліджень порахували, що кількість жертв жорстокого поводження у відділках міліції сягає 980 випадків на рік. Але більшість людей, вважають правозахисники, приховують, що з ними таке сталося.

До громадської приймальні Харківської правозахисної групи телефонують зі всілякими бідами: кожне десяте звернення стосується жорстокого поводження в правоохоронних органах України. На рік виходить до 250 скарг.

«До нас пишуть вже з колоній й повідомляють, що зізналися у скоєнні злочину саме через застосування до них тортур. Але звідти запізно писати скарги», – наголошує керівник громадської приймальні Харківської правозахисної групи Людмила Клочко. Правозахисниця каже, що цього року надійшло менше звернень про тортури, але пояснює це тим, що люди зневірені, бо бачать, як неефективно розслідуються такі справи.

«З початку року від громадян надійшло 263 звернення. У нас було покарано, через дисциплінарні порушення, більше ніж 600 міліціонерів. Сорок дев’ять із них були звільненні з органів МВС», – повідомила заступник начальника відділу зі зв’язків з громадськістю головного управління МВС підполковник Оксана Калмикова.

Ці цифри не відповідають реаліям, вважають експерти Харківського інституту соціальних досліджень. Соціологи цієї громадської організації проводять моніторинг фактів незаконного насильства в міліції з 2004 року. Так, у 2004 році кількість потерпілих від жорстокого поводження з людьми в органах МВС сягала мільйона випадків на рік. У 2006-9 роках експерти спостерігали тенденцію до зменшення – до 800 тисяч випадків. А починаючи з 2010 року кількість жертв катувань знову почала рости. У 2011 році нарахували вже 980 тисяч випадків тортур у міліції.

Експерти вважають, що міліціонери «вибивають» зізнання, бо «начальство» з них вимагає «хорошої» звітності про розкриття. І хоча кілька міністрів внутрішніх справ поспіль робили гучні заяви про те, що «планів із розкриття» немає, ситуація не покращується.

Голова громадської приймальні Харківської правозахисної групи Людмила Клочко зауважує, що люди які пережили психологічні або фізичні травми в правоохоронних органах, як правило, бояться позиватися проти міліціонерів. А бояться тому, що дуже мало вироків у таких справах суди виносять на користь жертв тортур. Система захищає систему.

Теги:

тортури, МВС

Джерело:

Радіо Свобода

Залиште коментар