Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ліміт залишається загадкою

0 28

Як заявив глава ради НБУ Ігор Прасолов, майбутнє обмеження, якщо буде введено, то торкнеться дорогих покупок — нерухомості, дорогих машин, яхт. Експерти  проте розходяться в думці, яким може бути майбутній ліміт.

На думку партнера PSP Audit Дмитра Сушка, владою розглядатиметься коридор в 10-150 тис. грн., але реалістичнішим виглядає саме встановлення нижнього ліміту в 10-20 тис. грн.

Погоджується з цим і замголови спостережної ради Аккордбанка Анатолій Гулей. “У Європі такий ліміт знаходиться на рівні 1500 євро. Думаю, в Україні коректно говорити про обмеження готівкових розрахунків сумою в районі 10 тис. грн.”, — вважає банкір.

Втім така думка не є одностайною. Ряд експертів вважає, що НБУ не “переборщуватиме”. “Я думаю, що не більше 20 тис. доларів. НБУ, перш за все, цікавить покупка нерухомості і дорогих “іграшок”, — вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За словами економіста МЦПІ Олександра Жолудя, майбутній ліміт нічого глобально не змінить для більшості українців.

Олександр Охріменко підкреслює, що сума внесеної готівки на рахунок до 150 тис. грн. не підпадає під нагляд Держфінмоніторінга, і проблема полягає лише в тому, аби торгівельні мережі мали потрібне устаткування.

Але побоювання українців зв’язуються зовсім не з фінмоніторингом, або технічними неполадками, а з можливими діями Податкової. Адже саме ДПС, згідно закону, доручили контролювати дотримання порядку проведення готівкових розрахунків.

Як вважають деякі експерти, опитані ресурсом “Дело”, нововведення навряд чи виведе економіку з “тіні” (для цього необхідне зниження податкового тиску), але, дуже ймовірно, спровокує перевірки ДПС по правильності заповнення декларацій.

Теги:

Національний банк України, готівкові розрахунки

Джерело:

Дело

Залиште коментар