Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Легалізовані земельні аукціони

0 18

В Україні 19 серпня вступив в силу закон №5077-VI про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону). Відповідний закон опублікований в газеті “Голос України” від 18 серпня.

Закон встановлює, що земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди земельної ділянки з учасником земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку товари, або вищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів, нагадує РБК-Україна.

Закон також передбачає, що продаж земельних ділянок державної або комунальної власності або прав на них повинний здійснюватися виключно на земельних торгах.

Крім того, продаж земельних ділянок приватної власності або прав на них на земельних торгах може регулюватися положеннями чинного Земельного кодексу, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до закону, укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки нотаріально засвідчується, а право на земельну ділянку, придбане за результатами проведення аукціону, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному законом.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила відповідний закон 5 липня.

Теги:

земельне право

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар